|
|
|
Br sokaknak kellemetlensget okoz az izzads, ennek ellenre megvja a szervezetet a tlhevlstol. Azt azonban meg kell akadlyozni, hogy kellemetlen szaggal jrjon.
A kellemetlen szag kialakulsa akkor kezddik, ha az izzadsgmirigyek tl sok folyadkot vlasztanak ki – pldul idegi feszltsg vagy alkati sajtossgok miatt. A knos helyzetek elkerlsre fogad meg a kvetkez tancsokat.
1. Az els s taln legfontosabb lps a mindennapos alapos tisztlkods. A zslys szappannal val mosds a hnalj s a lb izzadst is cskkenti, rdemes klnleges testpolk helyett ezt a termszetes mdot vlasztani.
2. A dezodorl szerek hasznlata is meggtolja a kellemetlen testszag kialakulst.
3. A parfmket soha nem szabad sszekeverni az illatban eltr dezodorokkal. A dezodorok illata sokkal rvidebb ideig tart, mint a parfmk. Ha parfmt hasznlsz, keress semleges illat, vagy illattl mentes dezodort, mert magban a parfm nem dezodorl.
4. rzkeny brn a termkekben tallhat alkohol s illatanyagok allergis reakcikat vlthatnak ki. Aki erre hajlamos, annak olyan termket kell vlasztania, amely ezektl mentes. Ebben az esetben gyengd megolds lehet a kristlydeo (gygyszertrakban s bioboltokban szerezheted be).
5. Amint nem a meleg vagy komoly fizikai terhels miatt verejtkezel, illetve a szokottnl intenzvebben izzadsz, fordulj orvoshoz, ugyanis a fokozott izzads klnbz betegsgek tnete lehet.
6. Ne viselj szintetikus alapanyag fehrnemt, vagy ruht, ha hajlamos vagy a fokozott izzadsra. Naponta vlts fehrnemt, zoknit, bugyit s a felsrszekrl se feledkezz meg.
7. Ne egyl tl zsros s fszeres teleket, mert fokozzk az izzadst.
| | |